فواید عجیب آمیزش جنسی برای سلامت جسم و روان

اهمیت آمیزش جنسی (سکس)

آمیزش جنسی (سکس) : به طور حتم  آمیزش جنسی یکی از مهمترین فعالیتهای انسان در زندگی اش است.به طوری که امام رضا میفرمایند : سه چیز از سنت پیامبران است: عطر زدن، ناخن گرفتن و عمل زناشویی را فراوان انجام دادن. امام رضا (ع)-وسایل الشیعه ج2 ص15-بنابراین بنده تصمیم گرفتم در این مطلب نگاهی به فواید سکس به صورت علمی  داشته باشم .

اهمیت دانستن فواید آمیزش جنسی(سکس)

آیا تا به حال شده به این فکر کنید که چگونه میتوانید وزنتان رامتناسب کنید یا سیستم ایمنی خودتان را تقویت کنید یا حداکثر سلامتی را داشته باشید؟یک آمیزش جنسی مناسب همه ی این فکرهای شما را به واقعیت تبدیل میکند.عجیبه نه؟ این را دکتر جای داویدسون ، روانپزشک نیویورکی میگوید.او میگوید نداشتن یک سکس و آمیزش جنسی مناسب به خاطر خجالت مردم از پرسیدن و تنفر نهادهای آموزشی ، از آموزش مسائل جنسی به زوج هاست .برای همین ، برای تاثیر سکس در سلامت زوجین ، باید آن را به آنها آموزش داد.طبق گفته ی دکتر داویدسون ، فوایدی که اینجا گفته میشود ، داستان خاله زنک بازی نیست و با روشهای علمی اثبات شده است.

آمیزش جنسی (سکس) ، استرس را میکاهد.

یکی از فواید بزرگ آمیزش جنسی (سکس) ، کاهش فشار خون و استرس است.بر طبق تحقیقی که دانشمندان اسکاتلندی انجام دادند و در ژورنال بیولوژیکال سایکولوژی (Biological Psychology) چاپ کردند ، آنها 22 مرد و 24 زن داوطلب را انتخاب کردند و به آنها پیشنهاد کردند که زمان و مقدار آمیزش جنسی ( سکس) خودشان را ثبت کنند.سپس محققان آنها را در وضعیتهای پر استرسی مثل سخن گفتن در جمع و حساب کردن ذهنی قرار دادند و فشار خون و استرس آنها را اندازه گیری کردند.آنهایی که سکس و آمیزش با همسرشان داشتند ، استرس کمتری نسبت به دیگر افرادی با رفتارهای نامتعارف جنسی داشتند .

آمیزش جنسی (سکس) ، فشار خون را کاهش میدهد.

طی تحقیق دیگری که انجام شد ، افرادی که آمیزش جنسی منظمی داشتند نسبت به افراد دیگر فشار خون دیاستولی پایینتری داشتند.این مطالعه روی افرادی که همسر داشتند انجام شد.همچنین مطالعه ی دیگری رابطه ی بین در آغوش گرفتن و کاهش فشار خون در زنان را نشان میداد.
فشار خون بالا خطر سکته ی قلبی ، اختلال در عروق کرونر قلب ، اختلالات کلیوی را افزایش میدهد.
آمیزش جنسی فشار خون را میکاهد

آمیزش جنسی (سکس) سیستم ایمنی را تقویت میکند.

آمیزش جنسی بهتر یعنی سلامت بدنی بهتر.اگر کسی در هفته یک یا دوبار آمیزش جنسی (سکس) داشته باشد ایمنوگلوبین آ خون او افزایش پیدا میکند.ایمنوگلوبین آ ضد عفونتها و سرماخورگیهاست.پس آمیزش جنسی منظم میتواند سیستم ایمنی را تقویت کند و احتمال ابتلا به عفونت را کمتر کند.دانشمندان دانشگاه wilkes barre نمونه ی بزاق 112 نفر را جمع آوری کردند.با تحقیقی که روی نمونه بزاقها انجام شد ، نشان داد بزاق افرادی که 1 یا دوبار در هفته سکس (آمیزش جنسی ) داشتند نسبت به افرادی که اصلا رابطه نداشتند میزان بیشتری ایمنوگلوبین آ داشت.

آمیزش جنسی (سکس) خود یکنوع ورزش به حساب میآید.

سکس مهمترین ورزش است.این را دکتر پتی بریتون -رئیس موسسه مطالعات جنسی و اختلالات جنسی ایالات متحده امریکا- میگوید.
آمیزش جنسی (سکس) از آن نظر مهمترین ورزش است که  جسم روان و احساسات بدن را توام با هم به کارمیگیرد.(برخلاف دیگر ورزشها که فقط جسم را به کارمیگیرد.).برای همین سکس برای قلب و عروق ، انعطاف پذیری ، روان ، احساسات و … بسیار مفید است.

آمیزش جنسی (سکس) کالری میسوزاند.

هر 30 دقیقه رابطه جنسی بیشتر از 85 کالری میسوزاند.یعنی اگر کسی در سال 42 بار سکس داشته باشد ، حدود 3570  کالری میسوزاند.کالری که در هر آمیزش جنسی سوزانده میشود تقریبا مثل این میماند که کسی 2 مایل (حدود3 کیلومتر) پیاده روی کند.جالب است نه؟

آمیزش جنسی باعث سلامت قلب و عروق میشود.

درحالی که بسیاری از شهروندان سالخورده نگران اتفاقات خطرناک در حین آمیزش جنسی شان هستند (مثل سکته) ولی دانشمندان انگلیسی خلاف این را میگویند.دانشمندان انگلیسی تحقیق بسیار مهمی انجام دادند و آن را در Journal of Epidemiology and Community Health  به چاپ رساندند .آنها به مدت 20 سال زندگی 914 نفر را بررسی کردند و دریافتند نه تنها سکس (آمیزش جنسی) باعث سکته نمیشود،بلکه برای قلب و عروق هم مفید است.آنها همچنین دریافتند سکس یکی دوبار در هفته ، میتواند از سکته های خطرناک قلبی جلوگیری کند.
آمیزش جنسی باعث سلامت قلب و عروق میشود

آمیزش جنسی اعتماد به نفس را افزایش میدهد.

در تحقیقی که دانشمندان دانشگاه تگزاس انجام دادند، 237 دلیل برای اجباری بودن سکس نوشتند و در Archives of Sexual Behavior چاپ کردند.یکی از 237 دلیلی که برای اجباری بودن سکس  نوشته شده همین افزایش اعتماد به نفس است.با انجام این تحقیق دکتر گینا اودن – متخصص مسائل جنسی دانشگاه کمبریج – گفت : من با افرادی با اعتماد به نفس بالا خیلی برخورد داشته ام.به نظر من یکی از دلائل اعتماد به نفس بالای آنها همان آمیزش جنسی آنهاست.او همچنین گفت :" سکس به خاطر داشتن اعتماد به نفس انجام میشود ، ولی بعد اعتماد به نفس به خاطر داشتن سکس ایجاد میشود.".
آمیزش جنسی اعتماد به نفس را افزایش میدهد

 

سکس صمیمیت و روراستی را در انسان افزایش میدهد.

آمیزش جنسی باعث افزایش هورمونی به نام اوکسی توسین در بدن میشود.به این هورمون ، هورمون عشق هم میگویند.این هورمون صمیمیت و روراستی و محبت را در انسان زیاد میکند.
دانشمندان دانشگاه پتیس بورو و کارولینا شمالی ، روی 59 زن تحقیقی انجام دادند.این تحقیق نشان میداد زنانی که آمیزش جنسی (سکس) داشتند اوکسی توسین خونشان بالاتر بود و اخلاق بهتری هم داشتند.یکی دیگر از کارهایی که هورمون اوکسی توسین انجام میدهد این است که سخاوت انسان را زیاد میکند.برای همین اگر میبینید فرزندانتان در سن جوانی غمگین و بداخلاق هستند ، دوای آن ازدواج است.
آمیزش جنسی صمیمیت و روراستی را افزایش میدهد

آمیزش جنسی ( سکس ) خطر ابتلا به سرطان پروستات را میکاهد.

محققان استرالیایی تحقیقی روی 20 مرد انجام دادند که نشان میداد سکس خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش میدهد.آنها این تحقیق را در British Journal of Urology International چاپ کردند.
آمیزش جنسی (سکس)خطرابتلا به سرطان پروستات را میکاهد

 

آمیزش جنسی باعث خواب بهتر و راحتتر میشود.

اوکسیتوسینی که به هنگام سکس زیاد میشود باعث خواب راحتتر نیز میشود.همچنین فعالیتهای فیزیکی به هنگامه آمیزش جنسی باعث میشود خوابی بهتر داشته باشید.کسانی که فعالیتهای ورزشی دارند خواب بهتری دارند ، و چون در ابتدای این گفتیم بهترین ورزش آمیزش جنسی است،بنابراین سکس باعث خوابی بهتر و آسوده تر میشود.
آمیزش جنسی باعث خواب بهتر و راحتتر میشود.

 

 

 

نظرات

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای اسپادان سلامت محفوظ می باشد.بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است.