واریس پا و درمان آن

واریس چیست؟

واریس نوعی بیماریست که در آن وریدهای پا پیچ در پیچ و برجسته میشوند.ممکن است مختصری خارش داشته باشد . اغلب در زنان میبینید و پیری مستعد کننده افراد به آن است.

علت واریس پا چیست؟

در وریدهای پا دریچه هایی وجود دارند که به صورت یکطرف عمل میکنند.یعنی فقط اجازه میدهند خون به سمت بالا حرکت کند.به این دریچه ها لانه کبوتری میگویند.حال اگر شخصی به مدت طولانی سر پا بایستد ، یعنی شغلش طوری باشد که به مدت طولانی و برای سالها سرپا می ایستاده ، عروق پا گشاد میشوند و دریچه ها از کار می افتند و به علت تجمع خون در پا واریس ایجاد میشود.

علت ایجاد واریس

علائم واریس پا چیست؟

برجستگی عروق
سوزش و خارش جای واریس
در حالتهای خیلی شدید ممکن است کبودی نیز وجود داشته باشد

واریس پا و درمان آن چیست؟

یک – جورابهای مخصوص واریس: جورابهایی مخصوص واریسیها وجود دارد که جریان خون را افزایش میدهد.این جورابها را میتوانید از فروشگاههای لوازم طبی تهیه کنید.
دو -اسکلروتراپي : ماده محلولي که سياهرگ‌ها را تجزیه میکند به داخل سياهرگ‌هاي واريسي کوچک تزريق مي‌شود. با این کار جریان خون سیاهرگها قطع میشود و  خون آنها به سياهرگ‌هاي سالم جريان مي يابد.

سه – برداشت سرپايي سياهرگ‌ها : در اين روش سياهرگ‌هاي واريسي کوچک با ايجاد تعدادي سوراخ کوچک در پوست برداشته مي‌شوند. معمولا بيحسي موضعي کفايت مي‌کند و اثر باقيمانده از جراحي ناچيز است.

چهار -لیزر درمانی : سیاهرگ های واریسی کوچک توسط لیزر سوزانده میشوند.

مطالب مرتبط : واریس پا چیست ؟ نکاتی برای درمان واریس پا و وریدهای عنکبوتی

 

برچسبها :
نظرات

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای اسپادان سلامت محفوظ می باشد.بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است.