طب سوزنی چینی-درمانی همه جانبه برای درد و دیگر بیماریها(قسمت دوم)

طب سوزنی چینی – درمانی همه جانبه برای درمان بیماریها (قسمت دوم)

طب سوزنی چینی غیر از مواردی که در قسمت اول نام بردیم ،  ,و به صورت اختصاصی کاربرد داشت ، برای جاهای دیگر بدن هم کاربرد دارد.مثل درد عضلات ، آرنج ، درد قاعدگی و…
سازمان جهانی بهداشت (WHO) 28 بیماری را که با طب سوزنی چینی قابل درمان است را لیست کرده است.یک تحقیق نسبتا قوی که در ایالات متحده انجام شده اثبات میکند که طب چینی میتواند بیماریهای مختلف را درمان کند.

کمک برای ارتقای مدیریت درد

 

کمک برای ارتقای مدیریت درد

طب چینی میتواند برای بهبود درد مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین میتواند مثل ماساژ دادن نیز برای التیام درد کمک کننده باشد.

مدیریت درد

 

کمک برای درمان تهوع و استفراغ

سوزن زنی در ناحیه مچ دست میتواند تا حد خیلی زیادی برای رفع استفراغ و تهوع مفید باشد.مطالعاتی 10 روش معالجه برای استفراغ را امتحان کرد که طب چینی نیز جزو روشهای موثر به حساب میآمد

درمان استفراغ

 

 

کمک برای کاهش علائم درمان سرطان

با اینکه طب چینی میتواند در درمان استفراغ و تهوع کمک کننده باشد ، همچنین برای کاهش علائم داروهای ضد سرطان نیز میتواند کمک کننده باشد.با طب چینی میتوان مضرات ناشی از شیمی درمانی ، اشعه درمانی و … را کاهش داد.مواظب باشید ، قبل از انجام آن مطمئن شوید پزشک یا کسی که این کار را برای شما انجام میدهد ، تجربه ی مواجهه با سرطان را داشته باشد.

کاهش علائم ناشی از درمان سرطان

 

کمک برای باروری

خواننده های معروفی مثل کلین دیلون و ماریا کاری ، از طب چینی برای درمان ناباروری خود استفاده کردند و جواب هم گرفتند.طب چینی میتواند در درمان ناباروری موثر باشد،این را یک مطالعه ی قوی پزشکی اثبات میکند.

ایجاد باروری

 

کمک برای ترک سیگار

تعجب نکنید،طب سوزنی برای بسیاری از مواردی که فکرش را نمیکنید ،نظیر خستگی ، ترک سیگار ، افسردگی ، بیخوابی و آلرژی نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد.به عنوان مثال برای ترک سیگار ، سوزنهای طب چینی را در ناحیه گوش بیرونی فرو میکنند.

ترک سیگار

 

طب چینی و کودکان

اگر مطمئن باشید ، کسی که طب چینی را انجام دهد تمام استانداردها را رعایت میکند ، میتواند برای کودکان بی خطر باشد.این کار میتواند برای کنترل بیش فعالی کودکان موثر باشد ، ولی هیچ مطالعه پزشکی آن را اثبات نکرده است.

طب چینی و کودکان

 

چه زمانی باید برای طب چینی اقدام کنید؟

چون این کار عوارض جانبی خیلی کمی دارد ، میتواند یک روش بالقوه و طبیعی برای درمان موثر باشد.همچنین میتواند مکمل طب نوین باشد و در کنار آن انجام شود.

اقدام برای طب چینی

 

خطرات

تقریبا هیچ روش درمانی بدون عوارض نیست.ولی سوزن زنی در طب چینی با اینکه عوارض خیلی کمی  دارد ولی از این قاعده مستثنی نیست.سوزن هایی که درست استریل نشده اند میتواند عفونت ایجاد کند.در بعضی موارد اگر سوزنها زیاد در پوست فرو روند میتواند به عروق خونی، کیسه صفرا، ریه و… آسیب بزند.برای همین باید کسی که به او مراجعه میکنید،تجربه کافی را داشته باشد.

خطرات طب چینی

 

چه کسانی نباید انجام دهند؟

کسانی که اختلالات خونریزی نظیر هموفیلی دارند یا کسانی که از  رقیق کننده خون استفاده میکنند نباید اپانکچر(طب سوزنی چینی) کنند.تحریک الکتریکی سوزنها میتواند برای کسانی که از قلب مصنوعی استفاده میکنند،مشکل ساز باشد.زنان حامله نیز باید قبل از اپانکچر با پزشک خود مشورت کنند.

چه کسانی نباید اپانکچر کنند

 

انتخاب فرد مورد اطمینان برای انجام اپانکچر

این مهم است کسی را انتخاب کنید که استانداردهای مربوط به اینکار را رعایت کند.همچنین مطمئن شوید که آن شخص تیغهایش را استریل میکند.

انتخاب فرد مورد اطمینان

 

 

 

برچسبها :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای اسپادان سلامت محفوظ می باشد.بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است.