درمان سرماخوردگی و آنفولانزا با معروفترین راهکارها

سرماخوردگی و آنفولانزا را به صورت طبیعی درمان کنید.

اسپادان سلامت-شاید طبیعی باشد که شیوع سرماخوردگی و آنفولانزا تا این حد در جهان بالاست.ولی خداوند  میوه ها و غذاهایی را در فصلی خاص (زمستان) برای ما آفریده که با آن میتوانیم به صورت طبیعی آنفولانزا و سرماخوردگی را درمان کنیم.

برای ارزیابی اطلاعات خودتان در مورد سرماخوردگی ، بعد از خواندن این مطلب حتما این را امتحان کنید.

درمان سرماخوردگی و آنفولانزا

 

با سرخارگل ( اکیناسه ) به مبارزه با سرماخوردگی و آنفولانزا بروید.

سرخارگل  که نام لاتین آن اکیناسه (Echinacea) است یک گیاه دارویی است که میتواند ضد سرماخوردگی باشد.طی مطالعه ای که دانشمندان انجام دادند ، کسانی که سرخارگل مصرف میکردند ، خیلی زودتر سرماخوردگیشان خوب میشد و به طور میانگین در 1.5 روز سرماخوردگی آنها بهبود میافت.البته این گیاه ضد عفونت های دیگر هم هست.

سرخارگل اکیناسه برای درمان سرماخوردگی

 

خاصیت ضد ویروسی  " روی"   میتواند به درمان سرماخوردگی کمک کند.

مطالعات زیادی خاصیت ضد ویروسی " روی" را نشان داده.این ماده ی معدنی میتواند پروتئینهایی را که ویروسها با آن تولید مثل میکنند را تخریب کند .اگر میخواهید "روی" مصرف کنید ، فرم خوراکی آن را مصرف کنید چون فرم بویایی آن میتواند به تنفس شما آسیب بزند.

درمان سرماخوردگی با روی

 

دیگر همه خاصیت ضد سرماخوردگی ویتامین ث را میدانند.

مطالعات زیادی ، حاکی از آن است که ویتامین ث میتواند علائم و طول مدت سرماخوردگی را کاهش دهد.در یک مطالعه ، افرادی که در معرض استرس و سرمای خیلی زیاد بودند ولی ویتامین ث زیادی مصرف میکردند ، نسبت به افراد عادی 50 درصد کمتر سرما میخوردند.حالا اینقدر تعریف ویتامین ث را کردیم ، زیادی آن را مصرف نکنید چون مصرف بیش از 2000 میلیگرم در روز میتواند باعث اسهال و دلدرد شود.

ویتامین ث برای درمان سرماخوردگی

 

غذای جایگزین دوران سرماخوردگی سوپ مرغ است.

مادربزرگها که تا یکی مریض میشد فوری سوپ درست میکردند حتما یک چیزی میدانستند چون سوپ مرغ به چندین روش میتواند با سرماخوردگی مبارزه کند.قبل از اینکه سوپ را بخورید سعی کنید بخار آن را بوخور کنید.همچنین سعی کنید آب سوپ را هم سربکشید تا آب از دست رفته ی بدنتان هم تامین شود.

سوپ مرغ برای درمان سرماخوردگی

 

چای داغ هم علائم سرماخوردگی را تخفیف میدهد.

حتما وقتی چایی را میریزید منتظر میمانید تا سرد شود؟ این بهتر فرصت است تا بخار آن را بوخور کنید این کار سینه و گلوی شما را نرم میکند.پس از بوخور ، چای را بنوشید تا هم آب از دست رفته ی بدنتان تامین شود و هم از خواص آنتی اکسیدانی چای بهره ببرید.هم چای سبز و هم چای سیاه میتوانند ضد سرماخوردگی باشند.

چای داغ برای درمان سرماخوردگی

 

سیر بخورید  تا سرماخوردگیتان برطرف شود.

سیر یک گیاه افسانه ایست که میتواند با انواع عفونت مبارزه کند.از بوی بد آن هم نترسید ، چون وقتی سرما میخورید معمولا چند روزی در خانه استراحت میکنید ، پس بوی بد سیر نمیتواند در محیط کارتان باعث خجالت شما شود.

سیر برای درمان سرماخوردگی

 

بوخور بدهید ، حمام بروید ، محیطتتان را مرطوب کنید.

با توجه به اینکه معمولا یک انسان دفعات خیلی زیادی در عمرض سرمامیخورد پس لازم است که یک بخارساز داشته باشد.بخارساز را دراتاقتان روشن کنید تا مرطوب شود.همچنین وقتی سرما میخورید لازم است به حمام بروید و دوش آب گرم بگیرید.سپس حدود 15 دقیقه در حمام بنشینید و بخار حمام را تنفس کنید.سپس خودتان را خوب خشک کنید و در جایی گرم در اتاقتان بخوابید تا بدنتان حال بیاید.

بوخور و حمام برای سرماخوردگی

 

قرقره کردن آب نمک برای سرماخوردگی

یک قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان آب گرم حل کنید و آن را قرقره کنید.روزانه باید 4 بار این کار را انجام دهید.این کار رطوبت گلوی شما را حفظ خواهد کرد.

قرقره کردن آب نمک برای سرماخوردگی

 

اجازه بدهید تب شما کار کند.

تب یک مکانیسم دفاعی است که میکروبها را میکشد.تب باعث بالا رفتن دمای بدن افراد میشود و بدن آنها را به قبرستان میکروبها مبدل میکند.فقط وقتی تب دارید سعی کنید آب بدنتان را تامین کنید.البته باید مواظب هم باشید چون تب بالای 39 درجه خیلی خطرناک است و باعث تشنج میشود.

تب و سرماخوردگی

 

استراحت کنید.

استراحت در جای گرم میتواند دستگاه ایمنی شما را تقویت کند.پس در دوران درمان سرماخوردگی و آنفولانزا استراحت خوب داشته باشید.

استراحت برای درمان  سرماخوردگی

 

نظرات

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای اسپادان سلامت محفوظ می باشد.بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است.