دجال یک چشم آخرالزمان میتواند زنده بماند؟

ناصر ش – دانشجوی پزشکی

حضرت علی(ع) می‌فرمایند: او چشم راست ندارد و چشم دیگرش در پیشانی‌اش است. او مانند ستاره صبح می درخشد و چیزی در چشم اوست که گویی آمیخته به خون است. وی در یک قحطی سخت می‌آید و بر الاغ سفیدی‌ سوار است.

هولوپروزنسفالی-دجال یک چشم

اخیرا در شبکه‌های اجتماعی عکس و فیلمی از یک نوزاد یک چشم دست به دست میشود و ادعا میشود دجال یک چشم آخرالزمان به دنیا آمده است. ولی آیا این نوزاد مورد جدیدی است و برای اولین بار به دنیا آمده؟ پاسخ منفی است. این نوزاد دچار یک بیماری مادرزادی خطرناک به نام هولوپروزنسفالی (Holoprosencephaly) است که در هر 16000 تولد زنده یک مورد دیده میشود بنابراین در تمام دنیا وجود داشته و چیز جدیدی نیست. این بیماری یک بیماری مادرزادی مغزی است که قسمت پروزنسفال مغز به دو نیمه‌ی چپ و راست تقسیم نمیشود و یک تکه است. طبق گزارش موسسه اختلالات مغزی امریکا، این بیماری در بسیاری از موارد به قدری شدید است که نوزادان قبل از تولد میمیرند. علائم بالینی این بیماری متفاوت است ولی در موارد شدید عبارتند از : عدم وجود بینی (آنوسمیا)، وجود یک چشم در مرکز(سیکلوپیا)، عقب ماندگی ذهنی. این بیماران زنده نمیمانند و در سن کودکی میمیرند.

علل ایجاد هولوپروزنسفالی: ژنتیک، دیابت بارداری، عفونتهای جفتی، خونریزی سه ماهه اول، داشتن سابقه سقط جنین.

آیا واقعا این کودکان یک چشم میتوانند دجال مورد نظر که ویژگیهایش در احادیث آمده باشد؟ پاسخ منفی است. چطور ممکن است کودکی دچار عقب ماندگی ذهنی که به احتمال بسیار بسیار زیادی در کودکی میمیرد بتواند لشکر درست کند و آشوب به پا کند؟ ضمن اینکه این کودکان از همان ابتدای زندگی زیر نظر هستند. قضاوت را به مخاطبان واگذار میکنم.

عکسهای بیشتر از این بیماری:

دجال یک چشم

دجال یک چشم

دجال یک چشم

نظرات

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای اسپادان سلامت محفوظ می باشد.بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است.