بهترین رژیم غذایی برای زیبایی پوست صورت

راز زیبایی پوست صورت در رعایت این رژیم غذایی است.

مطمئن باشید که رژیم غذایی انسان علاوه بر تاثیر روی ذهن و روان انسان ، میتواند روی بر زیبایی انسان نیز موثر باشید . از انتی اکسیدانهای ضد چین و چروک سبزیجات گرفته تا چربی ماهی ، همه بر زیبایی پوست موثرند.در ادامه غذاهایی که برای زیبایی پوست صورت مفید هستند معرفی میشود.
راز زیبایی پوست-آنتی اکسیدان

 

 

1-رژیم مدیترانه ای

ماهی ، سبزی ، روغن زیتون و میوه ، جزو بهترینهای این رژیم هستند.اما فواید این غذاها فقط به زیبایی پوست صورت ختم نمیشود.این غذاها از سرطان پوست نیز جلوگیری میکنند.امگا 3 موجود در ماهی باعث شفافیت و نرم شدن پوست میشود.روغن زیتون ، گوجه و آب چغندر خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و علاوه بر شفافیت پوست ، آن را از نور آفتاب محافظت میکنند.

 

 

2-با مصرف سبزیجات پوست زیبا داشته باشیم.


سبزیجات برای زیبایی پوست مفید است

مواد آنتی اکسیدانی سبزیجات اکسیدانهای پوست را خنثی میکنند و  چین و چروک ، لکه های سیاه ، و دانه های ریز پوست را از بین میبرد.

 

 

3-چربی حیوانی کمتر مصرف کنید.


برای زیبایی پوست چربی حیوانی کمتر مصرف کنید.

مصرف کمتر چربیهای اشباع حیوانی علاوه بر زیبایی پوست برای سلامت قلب نیز مفید میباشد.پس تا جایی که میتوانید از روغن جامد استفاده نکنید و روغن آفتابگردان یا زیتون را جایگزین آن کنید.مصرف روغن گیاهی علاوه بر زیبایی پوست برای کاهش وزن نیز مفید است.

 

 

4-سبزیجات را خام مصرف کنید.میوه ها را با پوست بخورید.


برای زیبایی پوست میوه ها را با پوست بخورید.

پوست میوه ها سرشار از آنتی اکسیدان هست و برای زیبایی پوست مفید هست.اگر میتوانید میوه ها را با پوست بخورید. حتی الامکان پوست میوه ها را روی پوست خود بگزارید تا اکسیدانهای پوست از بین برود و شادابتر شود.

 

 

5-پروتئین بخورید ، چربی کمتر مصرف کنید.

پروتئین برای ساخت کلاژن موجود در پوست مفید میباشد. پس سعی کنید غذاهای پروتئینی مصرف کنید.غذاهایی مثل سویا ، قارچ علاوه بر پروتئین ، دارای آنتی کسیدان نیز میباشند.

 

 

برچسبها :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای اسپادان سلامت محفوظ می باشد.بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است.