آب چغندر میتواند باعث کاهش فشار خون شما شود.

آب چغندر میتواند باعث کاهش فشار خون شما شودآب چغندر میتواند باعث کاهش فشار خون شود.

به گزارش اسپادان سلامت ، به نقل از محققان موسسه دیابت و قلب بیکر(1) نوشیدن یک لیوان آب چغندر به راحتی میتواند فشارتان را تا حد مطلوب پایین بیاورد.
محققان در موسسه دیابت و قلب بیکر در ملبورن استرالیا ،طی آزمایشی که روی دسته ای داوطلب انجام دادند ،متوجه شدند که با خوردن یک لیوان آب چغندر ، فشار آنان تا 4 ،5 درجه کاهش داشت.این در حالیست که مدام در سایتهای پزشکی یک درجه کاهش را با ده درجه کاهش نزدیکی به مرگ مساوی میخوانند.

بیشترین تاثیر آب چغندر وقتی است که آن را هر روز بنوشید

دکتر لی کولز(2) میگوید : این ماده را حتی اگر یکبار هم بنوشید بازهم تاثیر قابل توجهی دارد.اگر میخواهید بیشترین بهره را از این ماده غذایی بگیرید باید هر روز آن را بنوشید.
مطالعه روی 15 زن و 15 مرد انجام شد.به آنها شربتی داده شد که سه چهارم آن آب چغندر و یک چهارم آن آب سیب بود.از میان زنان و مردان بعد از شش ساعت، هم زن و هم مرد، میانگین فشار آنها 4.7 کاهش داشت.
درحالی که چغندر حاوی مواد شفابخش برای قلب مثل ویتامین C,K،پلی فنولها و فیبرها است،دانشمندان به تازگی مواد با نیترات بالا را که مسئول کاهش فشار خون هستند را در آن کشف کردند.

نام : چغندر
نام علمی : Beta Vulgaris
مزاج : گرم و خشک (صفراوی)
فواید نوشته شده در این مقاله : مفید برای قلب و سکته قلبی، مفید برای فشار خون ،کاهنده ضربان قلب،مفید برای بیماری قلب ،تنظیم کننده فشار خون، حاوی ویتامین C و ویتامینK

پیشنهاد ما به شما : چغندر را بشویید ، آب آن را بگیرید و روزانه آن را میل کنید. برای بهتر شدن طعم آن میتوانید مقداری شکر یا عسل به آن اضافه کنید. البته توجه کنید قبل از گرفتن آب آن ، آن را خوب بشویید.

1.Baker IDI Heart and Diabetes Institute
2.Dr Leah Coles

یک نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای اسپادان سلامت محفوظ می باشد.بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است.